Janka Ščerbáková

Janka predstavuje našu východnú „divíziu“. Živel, ktorý Vás strhne na prvej hodine. Občas neriadená strela.

Od malička má rada pohyb, najmä tanec. Počas vysokej školy sa dokonca venovala tancu na profesionálnej úrovni a privoňala trošku aj k muzikálu v divadle. Prešla rôznymi štýlmi tanca, taktiež vyskúšala rôzne druhy cvičení. No vždy hľadala niečo, čo jej bude vyhovovať.
K Flyfitu sa dostala v roku 2010 v Bratislave. Dlho sa na prvú hodinu odhodlávala, mala rešpekt, no po prvej hodine to bola láska na prvý pohľad. Ten pocit radosti a endorfínov v tele. Najviac ju prekvapilo ako rýchlo dokáže spevniť vnútorné svaly pri pravidelnom tréningu a odbúrať bolesti hlavy a chrbtice. V roku 2012 neváhala ani chvíľu stať sa certifikovanou inštruktorkou. Na školení sa stretla s Lenkou a Radkou. Neskôr naberala ďalšie skúsenosti na Lenkiných hodinách v Stupave.

Po narodení syna mala dlhšiu pauzu. Presťahovala sa s rodinou naspäť do rodnej Sniny, kde sa rozhodla viesť vlastné hodiny Flyfitu pre dospelých. Na hodinách sa snaží u ľudí odbúrať prvotný strach a neistotu z nepoznaného. Za najdôležitejšie pri cvičení považuje uvoľniť myseľ a postupne aj bolesť chrbtice, ktorou ľudia trpia pri sedavom zamestnaní. Spolu s cvičiacimi posúva svoje hranice dopredu. Rada si tiež s kamarátkami pripomína detské časy, keď spolu často viseli dole hlavou na preliezkach.

Aby sa po narodení dcéry nedostala do úplného materského stereotypu, rozhodla sa v roku 2016 nosiť svoje bábo na cvičenie. Spolu s ostatnými mamičkami tak vznikol BabyFlyfit, kde cvičia hlavne mamičky po pôrode, no zapájajú aj svoje bábätká. Na hodine BabyFlyfitu sa riadia heslom „Spokojná mama, spokojné dieťa“ .

Janku nájdete na hodinách Flyfitu v Snine v Karate klube, kde vedie hodiny flyfitu pre dospelých, KidsFlyfit-u aj BabyFlyfit-u.

Kontakt: janka@flyfit.sk